Nasze miasto:
Witamy w naszym mieście, niezwykle interesującym miejscu, pełnym trudnej historii przez którą wizualnie nie jest takie piękne jak byśmy sobie tego życzyli, ale historycznie jest to z pewnością jedno z najciekawszych miast naszego kontynentu. I jest Nasze.

Stare Miasto
Po zniszczeniach z czasów wojennych nie ma w najstarszej części Warszawy żadnego śladu. Dzięki wzorcowej rekonstrukcji Stare Miasto w Warszawie zostało w 1980 r. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Ulica Świętojańska prowadzi do samego serca warszawskiego Starego Miasta – Rynku. Podczas II wojny światowej Stare Miasto w Warszawie zostało doszczętnie zniszczone, ale dzięki zaangażowaniu Warszawiaków udało się niemal idealnie odtworzyć wygląd rynku z XVII i XVIII w. Dziś jest to tętniący życiem plac, pełen kawiarenek i restauracji. Pośrodku rynku stoi pomnik Warszawskiej Syrenki – symbolu Warszawy, a w części północno-wschodniej znajduje się Muzeum Historyczne m.st. Warszawy, prezentujące historię stolicy od czasów najdawniejszych po te współczesne.

Łazienki Królewskie
Próżno w Warszawie szukać miejsca, które lepiej oddawałoby ducha epoki stanisławowskiej. Łazienki Królewskie w Warszawie są nie tylko wyrazem dominujących w owym czasie kategorii estetycznych, ale także odzwierciedleniem osobistych zamiłowań i smaku artystycznego Stanisława Augusta Poniatowskiego.
W samym sercu Łazienek znajduje się Pałac na Wyspie, służący niegdyś za letnią rezydencję króla. Pałac to przekształcona i rozbudowana Łaźnia Stanisława Lubomirskiego. Pałac na Wyspie można dziś śmiało zaliczyć do grona najwybitniejszych budowli okresu stanisławowskiego. W swojej letniej rezydencji król zgromadził wspaniałą kolekcję XVII- i XVIII-wiecznego malarstwa oraz rzeźby.
PKiN
Pałac Kultury i Nauki został wybudowany w centrum Warszawy jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Choć dla wielu Warszawiaków budynek ten jest symbolem radzieckiej dominacji nad Polską, to z drugiej strony wpisał się on już na stałe w krajobraz stolicy i stanowi obecnie jeden z jej najbardziej rozpoznawalnych symboli.
Pałac Kultury i Nauki jest najwyższym budynkiem nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Ma 230 m (bez iglicy 187 m), 42 piętra i kubaturę 817 tys. m2. Architektura pałacu łączy w sobie elementy socrealizmu, art déco i polskiego historyzmu. Na 30 piętrze znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się doskonała panorama Warszawy. W 2000 r. na szczycie pałacu umieszczony został ogromny zegar, drugi co do wielkości w Europie i najwyżej położony zegar wieżowy na świecie.

Centrum Nauki Kopernik
Centrum Nauki Kopernik to największe centrum nauki w Polsce i jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w Europie. Misją centrum jest wyjaśnianie zwykłym ludziom skomplikowanych zjawisk przyrodniczych, pobudzanie ich do myślenia i rozbudzanie w nich ciekawości wobec otaczającego świata.


Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego to hołd narodu polskiego dla wszystkich powstańców i uczestników walk o wolną Polskę. Zgromadzone w muzeum zbiory pokazują nie tylko historię i przebieg samego Powstania Warszawskiego, ale także lata okupacji hitlerowskiej, sytuację międzynarodową w trakcie i po wojnie oraz losy powstańców w powojennej, komunistycznej Polsce.
1 Sierpnia 1944
Tego dnia o godzinie 17 (godzina "W") wybuchło Powstanie Warszawskie.Jednostki Okręgu Warszawskiego AK oraz oddziały dyspozycyjne Komendy Głównej AK zaatakowały niemieckie obiekty we wszystkich dzielnicach okupowanej Warszawy.
W trakcie ponad dwumiesięcznych walk oddziały powstańcze straciły blisko 16tys. Żołnierzy z czego 10 tys. poległo, a 6 tys. zaginęła. Do niemieckiej niewoli trafiło ok. 15 tys. żołnierzy (w tym ok. 900 oficerów i 2 tys. kobiet). Straty w ludności cywilnej wyniosły od 150 do 200tys. zabitych. Pod koniec poswstania w ruinach Warszawy ukrywało się 900 osób. Wojna przyniosła zniszczenie 84% zabudowy lewobrzeżnej Warszawy.
Dlatego raz w roku 1 sierpnia o godzinie 17 miasto zamiera na minutę by oddać hołd poległym.